Badanie plodnosci gorzow

Badanie płodności u ludzi polega przede ludziom na badaniu ejakulatu. Badanie nasienia jest zwykłym elementem diagnostycznym pomagającym ocenić płodność mężczyzny.Nasienie to zawiesina plemników, które powstają z wnętrz i najądrzy w mieszaninie wydzielin gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz gruczołów cewkowo-opuszkowych (tzw. plazmie nasienia). Głównym celem pytania są więc plemniki.

Jak powinno skończyć się badanie?Badanie to powinno się przygotować w terminie, gdy po czasie 1 roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń (bez względu na ewentualne badania partnerki) nie nastąpiło zapłodnienie. Należy je zrealizować też po innego sposobu urazach w okolicy krocza a po leczeniu guza jądra.

Przed badaniemPrzed przystąpieniem do badania muszą zostać spełnione określone standardy. Negatywnie na koniec mogą wpłynąć bowiem m.in. nieodpowiednio długi okres abstynencji płciowej (próbka powinna zostać nabyta w stanie 2-7 dni z stosunku), przebyte choroby (zwłaszcza te, którym towarzyszyła podwyższona temperatura), a ponadto nadużywanie alkoholu. Próbka do poszukiwania powinna też zostać zaopatrzona w jednoznaczni rodzaj.Badanie nasienia liczy na jego ocenie makroskopowej (lepkość, objętość, odczyn) i mikroskopowej (liczba plemników, ich siła i ruchliwość). Dodatkowo pokazuje się ilość przeciwciał przeciwplemnikowych. Czasem polecane są i inne testy np. badanie bakteriologiczne i biochemiczne oraz test hiposomotyczny.

DiagnostykaW diagnostyce niepłodności u mężczyzn obraca się i nowego typu badania hormonalne. Sprawdza się m.in. poziom wolnego i wszelkiego testosteronu, poziom hormonów gonadotropowych: FSH, LH, prolaktyny, estadriolu oraz TSH i FT4.Zaburzenia niepłodności mogą istnieć również wynikiem reakcji autoimmunologicznych. Bada się wówczas doświadczenia na przeciwciała przeciwko plemnikom w surowicy i nasieniu. Jest ostatnie tzw. badanie techniką immunofluorescencji pośredniej. Oznacza ono rób mieszania się przeciwciał z plemnikiem. Pragnie istnieć ich tak dużo wiele, aby całkowicie zahamowały płodność. Przyczyną zaburzeń niepłodności niejednokrotnie są i nowego typu infekcje. W celu ich usunięcia realizowane są badania mikrobiologiczne.