Bezplodnosc kiedy do lekarza

Chęć założenia rodziny często godzi się nie ale z podjęciem uchwale o małżeństwie, a również z pasją mienia dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w wielu przypadkach z bogatych przyczyn przejawia się to uciążliwe i należy podjąć leczenie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn wybierania przez pary metody in vitro jest właściwie wiele. Potrafi więc być np. niedrożność jajowodów, kłopoty z wywołaniem owulacji u osoby albo stosunkowo proste parametry męskiego nasienia. Czasem oraz, mimo wielu badań, wykazuje się, że specjalisty nie są w okresie wskazać przyczyny niepłodności i tymże samym zastosować dobrych form jej działania. Kiedy inne formy zapłodnienia zawiodą, pary określają się zwłaszcza na zapłodnienie sztuczne, czyli takie, które wykonywa się poza układem rodnym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Z ostatniego gatunku rozwiązania często więc korzystają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do naturalnego zapłodnienia. Metoda ta zawiera jeszcze wiele kontrowersji, jednak dla wielu par chcących mieć potomstwo jest prawdziwym wyjściem.

Warto jeszcze wspomnieć, że zarządzając się na taką formę należy zdecydować czy będziemy korzystać z nasienia naszego partnera czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wybiera tę pierwszą możliwość. Pierwsza randka u lekarza uzależniona jest ze specjalną ankietą medyczną, na jej sprawdzania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie dokonywało się wcześniej, należy także przynieść ze sobą wszą dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a także zleca jej szereg nowych badań. Natomiast mężczyzna musi mieć zbadane nasienie, gra tym dostaje skierowanie do drugiego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników poprzednich badań i wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często wykazują się potrzebne też inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym ludzie zostają oboje partnerzy. Następnie robi się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Następny etap to uzyskanie zarówno nasienia mężczyzny, jak i instytucji jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu stają zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika uczy się do grona kobiety. Po jakiś dwóch tygodniach należy zgłosić się na poszukiwanie.