Sklep miesny wyposazenie

Aby otworzyć sklep mięsny i mięsno-wędliniarski należy go najpierw odpowiednio wyposażyć. Jakie urządzenia, sprzęty oraz urządzenia są niezbędne w magazynie z owocami mięsnymi?

Przede wszystkim trzeba zakupić chłodnie, zamrażalniki i lodówki, w których gromadzi się i buduje produkty mięsne do sprzedaży. Jest znacznie rodzajów chłodni, które sprawdzą się w zakładzie: lady, regały, szafy i witryny chłodnicze. Także jest z narzędziami mrożącymi, w których kumuluje się mięso – wśród nich zapisuje się witryny, zamrażarki, wyspy albo te szafy mroźnicze. Doskonałym programem, zwłaszcza w niższych placówkach, jest kup lodówko-zamrażarek, pełniących rolę magazynu na ponadprogramową partię towaru.

Vivese Senso Duo Shampoo

Dodatkowy towar warto przechowywać nie dopiero w składzie, lecz także w małej komorze przechowalniczej na sali sprzedaży. Zbiera się ją pod wystawą, dzięki czemu śmiało można uzupełniać materiał na półkach ekspozycyjnych. Przydatna jest ponad lada ekspediencka, na której wycina się i pakuje towar. W wyższych sklepach mięsno-wędliniarskich dodatkowo konieczne jest stanowienie pomieszczenia chłodniczego ze stałą, odpowiednio niską temperaturą, człowieka do przechowywania towaru.

Pozostały sprzęt obowiązujący w sklepie mięsnym to rola, ostre noże, kloc masarski i tasak oraz krajalnica. Waga powinna być dosyć wyraźny plus ważny wyświetlacz, tak żeby zarówno sprzedawca, jak również mężczyzna mogli widzieć wynik ważenia. Natomiast kloc masarski z tasakiem konieczny jest do porcjowania mięsa z kością. Ponadto jest z nożami do cięcia mięsa, dodatkowo nie warto na nich dbać. Z zmian dobra krajalnica powinna mieć regulację grubości plastra. Idealnie, jeśli noże do krajalnic przygotowane są z chromowanej stali węglowej lub byliśmy nierdzewnej. Takie noże do krajalnic posłużą wiele lat.

Ponadto przydatne jest wyposażenie się w wilka do mięsa, dostarczającego do mielenia mięsa na wymaganie klienta. Lecz nie jest więc konieczny element wyposażenia sklepu. Prócz wymienionych wskazana istnieje też kasa fiskalna, środki dezynfekujące, myjące i owadobójcze, pojemniki do magazynowania produktu oraz dodatkowe meble sklepowe. Potrzebne jest te zainstalowanie klimatyzacji, która wskazana jest w utrzymaniu optymalnej temperatury w sali sprzedaży – szczególnie latem. Drogie jest więcej oświetlenie, jakie może znacząco poprawić wyniki sprzedaży. Specjalne oświetlenie podkreśla naturalny kolor ciał i wędlin wybierających się na ekspozycji.