System sciemniania oswietlenia

Systemy oświetlenia awaryjnego są bardzo kluczową wartość w przemyśle. W halach produkcyjnych, gdzie pracownicy obsługują maszyny będące dostępne części ruchome, w sukcesie nagłego braku oświetlenia potrafią oni stać trwale okaleczeni, i nawet że zostać zagrożone ich przeznaczenie. W momencie utraty zasilania elektrycznego, urządzenia co prawda przestaną działać, ale silniki rozpędzone do wysokich obrotów zachowają się dopiero po paru chwilach od przerwania wpływu prądu.

Nawet w obecnych maszynach, gdzie wdrożono systemy automatycznie hamujące pracę ruchomych elementów po odłączeniu napięcia, ich zatrzymanie niemal nie nie jest natychmiastowe. Aby zapobiec takim zdarzeniom należy stosować systemy oświetlenia awaryjnego. Dają się one na inne typy, ale zadaniem każdego z nich istnieje utrzymanie oświetlenia pomieszczeń przez konkretny czas po zaniku zasilania. Dzięki temu pracownicy mogą bezpiecznie zatrzymać maszyny, i w razie towarzyszącego pożaru - łatwo opuścić budynek.

Najpopularniejszym sposobem oświetlenia awaryjnego, odpowiedniego nie tylko w przemyśle lecz i w domach mieszkalnych, są specjalne oprawy oświetleniowe. Oprawwa oświetlnia awaryjnego posiada wbudowany mały akumulator, który magazynuje energię elektryczną w terminie dobrej pracy instalacji. W momencie nagłego zaniku napięcia, specjalny układ elektroniczny przełącza zasilanie oprawy na moc z akumulatora. Do punktu wybrania się baterii światło pozostaje włączone. System opraw jest że pewne wady, którymi jest stosowanie małych akumulatorów, starczających na zaledwie kilkadziesiąt, a czasem tylko kilkanaście minut działania oświetlenia.

http://bwq.pl/e6e-spartanol-8Zobacz naszą stronę www

Nowy system teoretyczny do wprowadzania w sektorze liczy na wygospodarowaniu dodatkowego pomieszczenia, gdzie są zainstalowane duże akumulatory i programy sterujące. Można również użyć generatora, dzięki czemu nie tylko oświetlenie awaryjne będzie potrafiło tworzyć wiele godzin, ale działalność będzie mocna również oddać do innych urządzeń, na wzór komputerów czy niektórych maszyn.